معیار انتخاب مشاور املاک معتبر

فروختن یا خریدن خانه و ملک یکی از بزرگ‌ترین نقل و انتقالات مالی است که هر کس ممکن است در عمرش انجام دهد. این فرآیند کمی دشوار و البته مهم است، بنابراین انتخاب مشاور املاک معتبر برای ساده کردن این فرآیند اهمیت زیادی دارد. بسیاری برای انتخاب مشاور املاک معتبر از دوستان و خانواده توصیه می‌گیرند و خود به آژانس املاک و بنگاه معاملات ملکی سر نمی‌زنند. این کار ایده‌ی بدی نیست اما بهتر است خودتان هم سری به آژانس املاک و بنگاه معاملات ملکی بزنید و از نزدیک با شغل مشاور املاک آشنا شوید. همچنین برای انتخاب مشاور املاک معتبر باید وظایف مشاور املاک را بدانید. در ادامه متن توصیه‌هایی برای انتخاب مشاور املاک معتبر کرده‌ایم. با ما همراه باشید:

  1. پیش از انتخاب مشاور املاک معتبر نیازهای‌تان را به خوبی بشناسید

قبل از انتخاب مشاور املاک نیازها‌ی‌تان را به خوبی بشناسید تا بتوانید آن‌ها را درست انتقال دهید. آیا عجله دارید یا می‌توانید زمان بیشتری صرف جستجو کنید؟ ساعات خاصی برای بازدید از خانه درنظر گرفته‌اید؟ اگر قصد خرید دارید خانه فعلی را فروخته‌اید یا خیر؟

اگر نیازها‌ی‌تان را به درستی بشناسید می‌توانید مسئله را برای مشاور املاک معتبر بهتر تعریف کنید. در صورت توضیح شفاف موقعیت مشاور املاک نیز بهتر می‌تواند شما را راهنمایی کند و خود را با شرایط شما وفق دهد.

  1. برای انتخاب مشاور املاک معتبر با چند مشاور دیدار کنید و بعد یکی را انتخاب کنید

دیدار با چند مشاور املاک مختلف به شما این امکان را می‌دهد که با شغل مشاور املاک بیشتر آشنا شوید، سوالات‌تان را بپرسید، از تجربه‌ی مشاور در بنگاه معاملات ملکی آگاه شوید و مشاور املاک معتبر را بشناسید.

در انتخاب مشاور املاک معتبر دقت کنید فردی که بتواند برای شما وقت کافی بگذارد، از محله‌ی انتخابی شما شناخت خوبی داشته باشد و نگرانی‌های شما را درک کند و با توجه به شرایط بهترین توصیه را بکند، بهترین انتخاب است.

اگر به مشتریان قبلی آژانس املاک یا بنگاه معاملات ملکی موردنظرتان دسترسی دارید می‌توانید از آن‌ها درمورد چگونگی شغل مشاور املاک در آن بنگاه معاملات ملکی و نحوه رفتار مشاوران آژانس املاک موردنظرتان بپرسید.

  1. مشاور املاک معتبر باید به محله‌ای که در آن دنبال خانه هستید اِشراف کافی داشته باشد

از وظایف مشاور املاک این است که بتواند به تمام سوالات شما درمورد محله‌ی موردنظرتان و قیمت‌ها در آن منطقه به خوبی پاسخ دهد. دانستن نکاتی مثل وضعیت امنیت محله، تعداد مدرسه‌ها و درمانگاه‌ها، متوسط قیمت محله و مواردی از این دست جزو اطلاعاتی است که دانستن آن‌ها به انتخاب مشاور املاک کمک می‌کند.

بهتر است خودتان هم در محله تحقیق کنید و به گفته‌های مشاور املاک بسنده نکنید. در این صورت ضمن کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از صحت گفته‌های مشاور املاک هم مطمئن شوید.

  1. مطمئن شوید ساعت کار مشاور املاک با ساعت جست‌وجوی شما یکی است

یکی از موارد مهم در انتخاب مشاور املاک معتبر این است که از ساعت کار مشاور املاک آگاه شوید. اگر مشاور املاک مورد نظر شما در آژانس املاک پاره‌وقت کار کند ممکن است ساعات کاری او با ساعات بازدید شما هماهنگ نباشد و نتوانید قراری هماهنگ کنید.

معمولا مشاور املاک تمام وقت فرصت بیشتری دارد و بیشتر وقت را در بنگاه معاملات ملکی می‌گذراند که باعث می‌شود وظایف مشاور املاک را کامل‌تر انجام دهد، بنابراین حین انتخاب مشاور املاک معتبر ساعت‌های کاری او را درنظر بگیرید.

  1. مشاور املاک معتبر پاسخ تماس‌ها را می‌دهد

در شغل مشاور املاک مهم است که مشاور املاک معتبر پاسخگو باشد و جواب تماس‌های تلفنی و پیامک را بدهد. از وظایف مشاور املاک راهنمایی و کمک به شما برای خرید خانه است و بنابراین باید سوالات شما را پاسخ دهد و در هر زمانی شما را راهنمایی کند.

در انتخاب مشاور املاک معتبر، مهارت‌های ارتباطی او نیز مهم است. در شغل مشاور املاک ارتباط با دیگر مشاوران، صاحب‌خانه‌ها و دیگر افراد اهمیت زیادی دارد، بنابراین مشاور املاک معتبر باید شبکه ارتباطی قوی داشته باشد.

  1. مشاور املاکی انتخاب کنید که به‌روز باشد

یکی از معیارهای انتخاب مشاور املاک معتبر این است که به‌روز باشد و از تازه‌های دنیای آنلاین و تکنولوژی آگاه باشد و بتواند به نحو موثری از آن در شغل مشاور املاک استفاده کند.

سامانه‌های هوشمند مسکن این روزها کمک زیادی به فرآیند پیدا کردن خانه کرده‌اند و مشاور املاک معتبر با آشنایی با این سامانه‌ها و بهره‌مندی از آن‌ها می‌تواند در شغل مشاور املاک عملکرد بهتری داشته باشد و بنگاه معاملات ملکی منطقه‌ای را شاخص‌ترین آژانس املاک منطقه کند. یکی از این سامانه‌های هوشمند مسکن کیلید است که امکانات متعددی در اختیار مشاورین املاک و جویندگان خانه قرار می‌دهد.

  1. مشاور املاک معتبر نقشه‌ی راه ترسیم کرده است

حین انتخاب مشاور املاک معتبر مواردی هست که به شما کمک می‌کند شغل مشاور املاک را بهتر بشناسید و مشاور باتجربه‌تر و موفق را انتخاب کنید. چه بخواهید خانه بخرید چه بفروشید مشاور املاک معتبر باید نقشه راه داشته باشد و بتواند با مشاورین دیگر در آژانس املاک و بنگاه معاملات ملکی ارتباط برقرار کند.

برای انتخاب مشاور املاک معتبر می‌توانید در آژانس املاک برخورد مشاوران را باهم مقایسه کنید و بهترین گزینه را انتخاب کنید.

  1. ارتباط درست کلید انتخاب مشاور املاک معتبر

از آن‌جا که قرار است شما و مشاور املاک‌تان وقت زیادی با هم سپری کنید باید بتوانید ارتباط درستی باهم برقرار کنید. از وظایف مشاور املاک این است که نیازهای شما و بودجه‌تان را بشناسد، اولویت‌های‌تان را بداند و طبق آن به شما گزینه معرفی کند.

شما نیز در این ارتباط باید همه چیز را شفاف کنید و نیازهای‌تان را دقیقا برای مشاور املاک معتبر و مورداعتماد توضیح دهید تا سوتفاهمی پیش نیاید و روند خرید یا فروش خانه به کندی پیش نرود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *