چگونه یک اتاق نشیمن تزئین کنیم

چه سبک شما سنتی باشد یا مدرن ، آرام یا رسمی ، جسورانه یا ملایم ، اتاق نشیمن شما باید محلی باشد که بتوانید در آن احساس راحتی کنید ، مراقب خود را کنار بگذارید و اوقات با کیفیتی را با دوستان ، خانواده یا فقط خودتان سپری کنید. دکوراسیون اتاقی هنری عالی به نظر می رسد و برای شما مناسب است. بنابراین قبل از این که با طرفدار خود به طراحی مجدد اتاق نشیمن بپردازید ، خود را با چند نکته و ترفند طراح مسلح کنید. اینها بعضی از علایق من است.
۱. نور و تاریکی را مخلوط کنید

وقتی یک اتاق نشیمن کاملاً سفید و روشن باشد ، می تواند بیش از حد “تمیز” و غیرقابل دسترسی باشد. وقتی همه هوا تاریک باشد ، می تواند مانند یک غار احساس شود. اما مخلوط کردن رنگ های تیره و روشن ظاهری پویا ایجاد می کند که دارای عمق و تعادل است. طراحی هر فضا از گنجاندن حداقل کمی سفید و کمی سیاه سود می برد.

۲. خنثی های خود را در تضاد قرار دهید

فراتر از برخی سفید و برخی سیاه ، تزئین یک اتاق نشیمن با انواع خنثی های متضاد تا حد زیادی به احساس غنی بودن و استقبال از آن کمک می کند. در این مثال ، دیوارهای سفید ، چرم کارامل ، سخت افزار برنجی ، مبل خاکستری و کابینت های خاکستری آبی همه در تضاد با یکدیگر هستند ، که جلوه ها و زیرین متفاوت آنها را برجسته می کند. این باعث می شود که پالت حتی قبل از اضافه شدن سایر عناصر اصلی مانند رنگ ، الگو و بافت ، احساس غنی شود.

۳. بازی با Texture هنگام تزئین یک اتاق نشیمن به راحتی قابل چشم پوشی است ، به خصوص که ما آن را خیلی لمس نمی کنیم. اما برای ایجاد احساس دنج در اتاق نشیمن مهم است و این مربوط به بافت های مخمل خواب دار است که برای لمس و بافت های سخت تری که کنتراست ایجاد می کنند جذاب هستند. چرم ، پنبه ، پشم ، فلز ، سنگ ، شیشه ، حیات گیاه و هرچه بیشتر بافت دیگر داشته باشید.

بالش ها مکانی عالی برای شروع هستند ، به خصوص اگر اتاق نشیمن را با بودجه تزئین می کنید. برای افزودن مواد جدید به پالت ، حتی در مقادیر کم ، به سایر لوازم و اثاثیه مراجعه کنید.

۴- در برخی از چوب ها کار کنید

بدون صحبت در مورد چوب ، یکی از مواد برتر برای ایجاد احساس گرما در اتاق نشیمن ، نمی توانیم در مورد بافت صحبت کنیم.

روش های زیادی برای افزودن چوب وجود دارد که هر یک از آنها باعث می شود فضای کمی جذاب تر شود. تابلوهای دیواری ، میزهای کناری ، چهارپایه های متحرک ، قاب عکس ها ، پایه های مبل و تکه های هنری حک شده را فقط چند مورد از گزینه های مختلف در نظر بگیرید.

۵. اثاثه یا لوازم داخلی خود را مخلوط کنید

مطمئناً ، اکثر فروشگاه های مبلمان این امکان را برای شما فراهم می کنند که یک کل اتاق نشیمن را با روتختی متناسب خریداری کنید ، اما این بدان معنی نیست که باید این کار را انجام دهید. در یک فضای نشیمن رسمی ، تودوزی متناسب می تواند حس بلوغ و نظم را ایجاد کند ، اما اگر می خواهید یک اتاق نشیمن دنج و دلپذیر باشد ، قطعات روکش دار خود را با هم مخلوط کرده و مطابقت دهید تا طراحی کمی از شخصیت بیشتری برخوردار شود.

یکی از ایمن ترین راه ها برای این کار مخلوط کردن صندلی های چرمی با یک مبل پارچه ای یا بالعکس است ، بنابراین مواد به روشنی عمدی در تضاد هستند. این به طراحی اتاق نشیمن تنوع می بخشد ، که همچنین می تواند به اعضای خانواده گزینه های مختلف متناسب با تنظیمات صندلی آنها بدهد.
۶. پارچه های کاربردی را انتخاب کنید

صحبت از روفرشی ، به خصوص برای نشیمن نشیمن مهم است که نه تنها راحت بلکه با دوام باشد. معنی این امر به خانواده شما بستگی دارد. شما ممکن است نوزاد یا کودک کوچک داشته باشید ، حیوانات خانگی یا نه ، و ممکن است کثیف یا مرتب باشند. به طور کلی ، پارچه های تن متوسط ​​ایمن ترین شرط بندی هستند ، زیرا سایه های بسیار روشن یا تیره به راحتی خاک و ساییدگی را نشان می دهد.

چرم ماده بسیار خوبی برای جلوگیری از ایجاد لکه است زیرا هنگام ریختن به راحتی می توان آن را تمیز کرد. با این حال ، معمولاً از بیشتر پارچه ها به راحتی خراشیده می شود ، بنابراین ممکن است حیوانات را نیز تحمل نکند. چرمی که از قبل ظاهری شکسته یا طرح دارد می تواند به خصوص پیر شود.

جین و مخملک دو ماده دیگری هستند که می توانند جذاب و در عین حال با دوام باشند. به علاوه ، آنها در مقایسه با روکش پارچه ای معمولی پنبه ای یا پشمی که اغلب در فروشگاه ها می بینید ، پیچ و تاب غیرمنتظره ای به آن اضافه می کنند. هنگام انتخاب پارچه برای مبلمان اتاق نشیمن خود ، به دنبال ماده ای با ترکیبی از پارچه های طبیعی و مصنوعی باشید تا ویژگی های عملی هر دو را بدست آورید ، و در صورت امکان یک تست خم از پارچه پارچه ای انجام دهید تا مطمئن شوید که بافت شما محکم و ضعیف است مواد پشتیبان را آشکار کنید. یک بافت محکم دوام بیشتری نسبت به بافت شل (که فضای زیادی برای پنهان شدن خاک در آن ایجاد می کند) ، بدون توجه به مواد ، خواهد بود.
Add- یک Dash of Color اضافه کنید

در حالی که می توانید فضای زیبایی را بدون هیچ گونه رنگ واضحی ایجاد کنید ، افزودن حتی کمی رنگ به اتاق نشیمن می تواند تا حد زیادی به ایجاد فضایی آرام و جذاب کمک کند.

اگر شک دارید ، به رنگ آبی شاد نگاه کنید – این رنگی است که معمولاً همه می توانند در مورد آن توافق کنند. این عناصر گرم مانند چرم و چوب را کاملاً در تضاد قرار می دهد و کاملاً خنثی احساس می شود تا اساساً با سایر رنگ های برجسته آینده کار کند.

۸. Add a Patterned Rug

Pattern ابزاری قدرتمند برای طراحی است ، که اتاق نشیمن را با انرژی تزریق می کند و ظاهر لکه ها یا سایش را به حداقل می رساند. یک فرش طرح دار این مزایا را برای “دیوار پنجم” – کف – به طور همزمان لنگر می اندازد و یک فضای نشیمن را به کل اتاق می بخشد. حتی اگر قبلاً موکت دارید ، در نظر بگیرید که یک قالیچه به قسمت نشیمن خود اضافه کنید. اولین باری که آن را حلقه می کنید تا بعد از یک بار ریختن زیاد به نظافتچی ها بروید ، خوشحال خواهید شد که آنجا را داشته اید.

۱۱ قانون فرش منطقه و نحوه شکستن آنها را مشاهده کنید

چهارپایه های متحرک را انتخاب کنید میزهای سبک ، چهارپایه ها ، عثمانی ها و حتی صندلی های جانبی که می توانند به راحتی جابجا شوند ، اتاق نشیمن را بسیار راحت تر می کند ، و به شما و خانواده تان روزانه گزینه های زیادی برای بلند کردن ، تنظیم کردن یک میهمان اضافی بنوشید

از چند تکه کوچکتر مانند تخته های زیر جلدی که در اینجا دیده می شود استفاده کنید تا در صورت لزوم بتوانید قطعات را به صندلی اصلی نزدیکتر و دورتر کنید.

۱۰- فاصله مکالمه را در نظر بگیرید

مهم نیست که اتاق نشیمن شما چقدر بزرگ باشد ، اما یک محدوده برای داشتن یک گروه نشسته محدودیت دارد و هنوز هم برای گفتگوی صمیمی و جمع های دنج منطقی است. فاصله مناسب بین صندلی ها برای تسهیل مکالمه حدود ۸ فوت است ، به این معنی که اگر چندین مبل یا مبل و صندلی های کناری دارید ، قسمت نشیمن باید قطر ۸ فوت یا ۴ فوت از مرکز فاصله داشته باشد.

یک مبل مقطعی عظیم و ۱۲ نفره ممکن است عالی به نظر برسد و برای یک مهمانی مناسب باشد ، اما اگر به دنبال ایجاد یک اتاق نشیمن دنج هستید ، معمولاً بهتر است از قطعات نشیمن کوچکتر و کوچکتر استفاده کنید و آنها را کمی به هم نزدیک کنید.

۱۱- آن را خیلی جدی نگیرید

یک اتاق نشیمن فضایی عالی برای پذیرش بی نظمی متفکرانه است ، از جمله دیوار گالری هنری ، بالشهای پرتابی مخلوط و کبریت ، سبدهای ذخیره سازی باز و مبلمان سرگرم کننده مانند این چادر الهام گرفته از tepee.

تلاش برای نظم کامل به معنای بیرون کشیدن انگشت شست در انگشتان دست خواهد بود ، در حالی که پذیرش هرج و مرج کنترل شده به معنی افتادن گاه به گاه اسباب بازی یا پتو افتاده در خانه است.

نوبت شما: آیا یک اتاق نشیمن کوچک تزیین کرده اید تا فضای آن از استقبال بیشتری برخوردار شود؟ یا اینکه برای دنجتر کردن اتاق نشیمن بزرگی تغییراتی داده اید؟ لطفا در نظرات تغییر شکل خود را به ما نشان دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *